زندگینامه اعضاء گروه کاسپین

زندگینامه اعضاء گروه کاسپین

آقای سیدمهدی میرعلمی

 

                                                          سید مهدی میرعلمی

 

10
سیدمهدی میرعلمی.متولد۱۳۳۸٫قزوین.متاهل دارای دوفرزندپسر.
تحصیلات : فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر – نرم افزار.
شغل : کارمند و مدرس دروس کامپیوتر در دانشگاه آزاد و برخی از موسسات آموزش عالی قزوین
تخصص : سیستم های حمل و نقل هوشمند .
کوهنوردی راازسن ۱۰سالگی بصورت خانوادگی با برادر بزرگتروعموها ودائیش شروع میکند.مثل تمامی قدیمی ها باپوتین وکوله سربازی.
آنزمان جاده امامزاده ،خاکی بودوبعضی مواقع ازخیابان سپه تاامامزاده پیاده میرفتیم وتاول زدن پا حتمی بود.قله های اطراف قزوین ،میلداروسلطان اویس بودوشجاع الدین زیاد شناخته شده نبود.وسائل کوه خودراازکهنه بازارتهیه میکردیم.

باراجین،سال1351

باراجین،سال۱۳۵۱

 

قله میلدار،سال1359

قله میلدار،سال۱۳۵۹

در سال ۸۷ از طریق علی آقا ساربانها، که دوستی پنجاه ساله باایشان دارد وارد گروه شده وبه عضویت کاسپین درمی آید ودرهمان سال بعد ازدو بارصعودقله توچال، همراه با گروه ، دماوند را از مسیر شمال شرقی به جنوبی صعودمیکند.

20/8/1347.نفرایستاده:علی ساربان.نفرنشسته:مهدی میرعلمی

20/8/1347.نفرایستاده:علی ساربان.نفرنشسته:مهدی میرعلمی

درکنارکوه به دو وآمادگی جسمانی هم می پردازد.معتقد است کوه برایش جزئی اززندگی است ودرتقویت روحیه و زندگی شخصی اش تاثیر بسیار داشته است.ازکوهنوردی خود راضی است وبیشتردنبال لذت بردن ازطبیعت و کوه است تا ماجراجوئی.کوه رابه چشم حرفه ای نگاه نمی کند وبدنبال کسب افتخارواسم ورسم نیست. وتاوقتی که توان داشته باشد به کوه خواهدرفت.خانواده اش به کوه علاقمند هستند وبسیاری اوقات باآنها به کوه میرود.

6

دوره های کوهپیمائی مقدماتی وسنگ راگذارنده است، تمایل زیادی به سنگ ندارد وریسک آنرا بالا میداند دلیلش را نیز رعایت نکردن اصول ایمنی توسط افراد می داند.معتقداست که درسنگنوردی باید حمایتچی صددرصد حواسش جمع باشدولی بسیار مشاهده می شود که اینطورنیست وهمین امرمنجربه حوادث ناگوارمیشود شاهدش هم اینکه حوادث سنگنوردی در استان نسبت به تعداد افراد شرکت کننده آن بالا است.
ضمن اشاره به تلفات بسیار بالای جانی تصادفات رانندگی (۱۸۰۰۰ کشته و بیش از ۳۰۰ هزار مجروح در سال) تاکید دارد که به مقوله ایمنی سفر و وسیله نقلیه بایستی بهای بسیار داده شود. بسیار نگران است که عدم توجه به این مسئله مهم ، خدای ناکرده ، منجر به حوادث ناگوار و جبران ناپذیری در گروه گردد. بطور خاص معتقد است باید مانع سوار شدن سرنشین اضافی به وسیله نقلیه بشوند و لاستیک و معاینه فنی وسایل نقلیه بویژه مینی بوسها را جدی بگیرند.

 

9
خاطره انگیز ترین قله ای که صعودکرده را سبلان (۹۲) و دماوند (۸۷) میداند.

 

5
گروه کاسپین را گروهی با استخوان بندی محکم و افراد قوی و باتجربه و بویژه غیرانتفاعی به معنی واقعی کلمه و بسیارارزشمند میداند. در عین حال معتقد است وجود چنین گروه هایی نافی فعالیت های انتفاعی در این حوزه نیست. همچنانکه در بسیاری حوزه های دیگر ، فعالیت های اقتصادی ورزشی و غیر ورزشی مانند آموزش ، هنر و علوم و فنون ، مقبول و پذیرفته شده است.
آینده روشنی برای گروه می بیند وتوانمندی صعودهای خارج کشوررا نیز برای آن قائل است.

3
صعودهای شاخص:
دماوند(شمالشرقی به جنوبی)، سیالان، سبلان، جوپار، خشچال، توچال، شاه البرز(مسیرگرمارودبه حسنجون)، علم کوه، کلون بستک به سرکچال ،درفک وقلل دیگر.

                                                                    خاطرات
خاطره اول:
برای صعود قله جوپاررفته بودیم.وهرچه به قله نزدیک میشدیم مسیرفنی تروسخت تر میشد . درچند مرحله افرادی ازصعود انصراف داده یا بدلیل پر ریسک بودن مسیر ، توسط سرپرست برنامه از ادامه راه منع می شدند . بعدازعبوراز قیف مصیبت و پشت سر گذاشتن جان پناه ، بیست دقیقه مانده به قله و در آستانه برگشت کامل ، ۶ نفراز مجموع ۲۸نفر ، مصمم به ادامه مسیر شده و موفق به صعودقله گشتیم واین برایم بسیار خاطره انگیز بود.

 

2
خاطره دوم
گروه در حال صعودقله سیالان بود. ودوستان ، ازمن ارتفاع راپرسیدند. من بانگاه به جی پی اس گفتم ۲۰۰ متر دیگر باید ارتفاع بگیریم(یعنی یکساعت مانده تا قله). ولی بعداززمان کوتاهی و طی پیچی به قله رسیدیم واولین بار بود که دوستان ازخطای جی پی اس خوشحال شدند!!

 

7
باآرزوی موفقیت برای ایشان وخانواده کوهنوردشان .

 

نویسنده:

          

۳ دیدگاه

  1. ابراهیم برزگر می‌گه:

    مدتهای مدیدی بود که دنبال عکسهای دماوند سال ۸۷ بودم تا اینکه جناب میرعلمی مرحمت فرمودند در زندگینامه شان منعکس کردند .مردی با کوله باری از تحصیلات عالیه و دانش سیستمی اما در کوه و طبیعت بسیار آرام و متین و عاری از هرگونه ادعایی . ضمن تشکر و قدر دانی برایشان آرزوی تندرستی و طول عمر کوهنوردی دارم . سبز بمانید

  2. مصطفی می‌گه:

    درود بر مهندس عزیز

  3. کارگر می‌گه:

    اقای میر علمی با سلام امیدورام همیشه در اوج باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
ارسال