ماسوله به ماسال

مطالبی درباره برنامه پیاده روی مسیر زیبای ماسوله به ماسال که در تقویم گروه به تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۴ به سرپرستی آقای ایرج الموتیان برگزار خواهد شد. که شامل بازدید و پیاده روی درمرتفع ترین نقطه استان گیلان و دیدن جنگل های بهاری این استان زیبا میباشد.

۱-مسیر پیاده روی ماسوله تا ماسال یکی از مسیرهای بسیار زیبای طبیعت گردی است که از ارتفاعات ماسوله آغاز و در نهایت به حوالی ماسال ختم می گردد. کل مسیر حدود ۳۵ کیلومتر است که گروه های مختلف آنرا در طول ۲ تا ۳ روز طی می کنند.

001-۲ ابتدای مسیر با شیب مثبت و اندکی تند بوده و با پوشش گیاهی کم درخت و غالبا مرتعی است. مسیر از کوهپایه های “شاه معلم” بلندترین قله استان گیلان می گذرد. محل اطراق شبانه در ییلاقی مرتفع و در حاشیه جنگل است. مسیر روز دوم با شیب منفی و تماما از میان جنگلی است که اغلب اوقات پوشیده از مه و با بارندگی است. مسیری بسیار زیبا و بکر که در کمتر نقطه از جنگل های شمال می توان مشابه آنرا تجربه کرد.

002

-۳ بخش های زیادی از مسیر کاملا بکر و بدون هیچ راه ارتباطی است و همچنین سرویس موبایل وجود ندارد.

003

-۴احتمال بارندگی و گل شدن زمین زیاد است. لطفا در انتخاب کفش مناسب و ضد آب و همچنین گتر دقت لازم را بفرمایید.

004
-۵ طبق برنامه، اقامت شب اول در نقطه ای مرتفع از ییلاق های ماسال خواهد بود. نقطه ای که عموما بادخیز بوده و هوای نسبتا سردی دارد. چادر و کیسه خواب مناسب به همراه داشته باشید.
-۶در نقاطی از مسیر، چشمه آب وجود دارد. اما همراه داشتن یک بطری آب برای هر نفر ضروری است

۷-دقت داشته باشید که برنامه های سنگین این گروه عموما با کوله کشی های طولانی همراه است. اگر از این کار لذت نمی برید بهتر است از برنامه های سبک گروه استفاده نمایید.

لوازم مورد نیاز: بیمه ورزشی، کوله دوروزه، کیسه خواب، چادر، پامچو یا بادگیر،کفش مناسب، ۲وعده صبحانه،۲وعده ناهار، یک وعده شام، دربین راه امکان خرید مایحتاج وجود ندارد، زیرانداز، لباس گرم،توان بدنی وروحیه بالا.

ارتفاع مبدا (ماسوله):۱۰۰۰متر.ارتفاع شب مانی۲۱۰۰متر.ارتفاع ماسال۴۰۰متر.

  کل مسافت ۳۵کیلومتر.روزاول۱۸کیلومتر.روزدوم۱۷کیلومتر.

حرکت ۴صبح روزجمعه۲۵\۲\۱۳۹۴میدان میرعماد(دروازه راکوشک) .برگشت حدود ساعت ۲۲روزشنبه.هزینه برنامه حدود ۵۰هزار تومن.

نویسنده:

          

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
ارسال