ورود اجناس تقلبی به بازار کوهنوردی

س از اعلام ورود کارابینهای تقلبی به بازار لوازم کوهنوردی، پیگیریهای صورت گرفته برای مشخص شدن سر منشاء واردات آنها نشان دهنده تولید اختصاصی این لوازم تقلبی تنها برای کشور ایران دارد!

کارابین پیچدار مدل ویلیام، چاقوهای کوهنوردی پتزل و جدیدن قرقره های فیکسدار به سفارش یک تاجر متقلب از طریق تولید کننده ای چینی بدون در نظر گرفتن استانداردهای لازم لوازم کوهنوردی تولید و وارد کشورمان شده و با قیمتی برابر قیمت لوازم اصلی در بازار عرضه و در اختیار مصرف کننده بی خبر قرار می گیرد! متاسفانه در این راه برخی فروشندگان نیز آگاهانه اقدام به فروش لوازم تقلبی می نمایند! 

در این بین شاید تنها راهکار مقابله با این پدیده زشت خرید از نمایندگی های معتبر این لوازم باشد. بدیهی است بی تفاوتی در این موضوع موجب رونق ورود تولیدات تقلبی چینی به بازار پر ریسک لوازم کوهنوردی خواهد شد. لطفن بی تفاوت نباشید!
در این رابطه بخوانید:
به لطف برخی وارد کنندگان وطنی، کارابینهای مدل ویلیام تولید شده در چین مدتی است در بازار و در دست کوهنوردای ایرانی مشاهده می شود. این کارابینها که هنوز شرکت پتزل و نمایندگی ایرانی آن دربارش اظهار نظری نکرده اند (ظاهرن منتظر حادثه هستند تا بعد اقدام کنند!) فاقد استانداردهای مندرج بر روی بدنه کارابین می باشند.
کارابینهای فوق به شکل کاملاً قانونی وارد کشور شده و بر خلاف کارابینهای تولیدی شرکت پتزل بر روی بدنه آنها آرم UIAA و در داخل برشورشان جمله MAID IN FRANCE ثبت شده است!

نویسنده:

          

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
ارسال